Zadbaj o materac - nakładka i ochraniacz

Zadbaj o materac - nakładka i ochraniacz

Zastanawiasz się, jak dbać o materac? Chcesz przedłużyć jego żywotność i utrzymać odpowiednią higienę?

Pomyśl o kupnie specjalnej nakładki oraz ochraniaczy. Przedstawiamy zastosowanie tych dwóch najskuteczniejszych dodatków.

Nakładka

Jej głównym przeznaczeniem jest izolacja i ochrona materaca przed zabrudzeniami. Dobrze dobrane nakładki mogą również pozytywnie przekładać się na jakość i komfort użytkowania materaca. Użycie nakładki jest także rozwiązaniem dla osób, które zakupiły źle dopasowany materac (jego parametry nie spełniają oczekiwań, utrudniając zadowolenie z odpoczynku i snu).

Ochraniacz na materac

Specjalny ochraniacza na materac sprawdzi się w kontekście utrzymania wysokiej jakości higieny materaca. Warto więc zaopatrzyć się w taki dodatek, gdyż dzięki niemu będziemy w stanie na dłużej zachować czystość i świeżość - ochraniacze można w każdej chwili zdjąć i odświeżyć, piorąc je w domowej pralce. Zakup ochraniacza na materac jest więc naprawdę dobrą inwestycją, tym bardziej, że dbając o higienę i świeżość materaca, przedłużamy jego żywotność.

W sklepach znajdziemy różne rodzaje ochraniaczy, wśród nich ochraniacze nieprzemakalne oraz ochraniacze oddychające. Pierwsze z nich są dobrym rozwiązaniem dla dzieci oraz osób starszych, gdyż pozwalając cieszyć się spokojnym, komfortowym snem w każdej sytuacji. Z kolei ochraniacze wykonane ze specjalnego, oddychającego materiału, zazwyczaj miękkiej, grubej wełny, sprawdzą się u osób, którym zdarza się marznąć w łóżku.

Ochraniacz pod materac

Specjalne ochraniacze po materac rekomendowane są dla osób, które zdecydowały się na zakup materaca dwustronnego - ten dodatek ochroni materac przed przetarciami i zabrudzeniami oraz umożliwi właściwą cyrkulację powietrza. Warto!