Zestawy mebli kuchennych - trendy na rok 2022!

Zestawy mebli kuchennych - trendy na rok 2022!

Kuchnia z uwagi na jej praktyczną funkcję, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To tutaj przygotowujesz każdego dnia posiłki dla siebie i rodziny. Niejednokrotnie przy mniejszej powierzchni pomieszczeń kuchnia staje się jednocześnie jadalnią, zwiększając znaczenie tego wnętrza. W domach w stylu nowoczesnym wystrój otwartej eleganckiej i funkcjonalnej kuchni łączy się  z połączonym z nią salonem i jadalnią.

Stąd też wybierając zestawy mebli kuchennych, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wybór wysokiej jakości materiałów, ale też wybór produktów, które stworzą z resztą domu spójną całość. Gotowe zestawy mebli kuchennych są tańszą alternatywą dla kupowanych indywidualnie szafek na zamówienie. W tym artykule podpowiem Ci, jakie meble będą modne w 2022 roku!

Praktyczne zestawy mebli kuchennych

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, przede wszystkim z uwagi na praktyczną jej funkcję. Domownicy mogą w niej, wspólnie spędzać czas, gotować, spożywać posiłki, rozmawiać. Jej aranżacja powinna nie tylko prezentować się efektownie, zapewniając atrakcyjny wygląd wnętrza, ale też pozwalać na komfort poruszania się po niej kilku osobom. Co wziąć pod uwagę kupując zestaw mebli kuchennych? Urządzając to pomieszczenie, bez względu czy to są duże, czy małe kuchnie, a może nawet wnęki kuchenne warto zdecydować się na gotowe zestawy mebli, w których skład wejdą szafki górne oraz dolne. Zestawy mebli kuchennych oferowane przez producentów różnią się liczbą komponentów, co pozwala bez problemu wybrać z produktów meble pasujące i do większego, i do mniejszego wnętrza.  Gotowe zestawy mebli kuchennych i całe ich kolekcje, wzbogacone są w bardzo pojemne szuflady i szafki, w których bez problemu przechowasz wszelkie naczynia oraz produkty spożywcze. Dobierając pasujące do nich blaty na wymiar i sprzęty AGD, będzie można korzystać w pełni z  eleganckiego i funkcjonalnego pomieszczenia kuchennego. 

Najnowsze trendy w kuchni — jak wybrać idealny zestaw mebli kuchennych?

Najnowsze trendy w kuchniach zdominował minimalizm w bardzo oryginalnym wydaniu, z kontrastującymi kolorami, naturalnymi surowcami i nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększającymi  ich funkcjonalność. Płyta laminowana, czy mdf lakierowany w odpowiednio dobranych kolorach tworzą aranżację wyróżniającą to wnętrze. Nie oznacza to oczywiście, że styl nowoczesny to wyłącznie ten słuszny wybór. Pomieszczenie tworzysz przede wszystkim sam dla siebie i musisz czuć się w nim dobrze. Gdy dobrze czujesz się we wnętrzach, gdzie panuje styl tradycyjny, czy rustykalny lub cieszy Cię skandynawska przytulność i prostota, to jak najbardziej wykorzystaj to. Poszukując ciekawych trendów, wystarczy poszukać gotowych aranżacji w internecie. Z łatwością znajdziesz odpowiednie inspiracje i porady. Aby jak najlepiej zorganizować wnętrze wyposażone w zestawy kuchenne, przeanalizuj dokładnie przestrzeń, którą masz do dyspozycji, biorąc pod uwagę powierzchnię, ewentualne wszelkie przeszkody architektoniczne, filary, bliskość okien i drzwi oraz położenie instalacji itp. To jest też etap, kiedy należy zdecydować jaki kształt przybierze pokój kuchenny z określeniem lokalizacji mebli,  by ułatwić sobie późniejsze korzystanie i gotowanie. Poszczególne meble możesz rozmieścić na kształt litery I, U lub L,  albo jeśli przestrzeń na to pozwala, stworzyć kuchnię z wyspą.

Nowoczesne gotowe zestawy mebli kuchennych

Gotowe zestawy kuchenne obejmują propozycje zarówno do nowoczesnych, jak i do klasycznych wnętrz. Meble z frontami z wykończeniem na wysoki połysk i czarnym blatem odpornym na ścieranie doskonale zaprezentują się w minimalistycznej przestrzeni, a te w odcieniach drewna będą pasowały do pomieszczeń zaaranżowanych w sposób tradycyjny. W sklepach znajdziesz duży wybór zarówno odcieni mebli, różnorodnych struktur i żłobień. To one zdecydują o tym, jaki końcowy charakter będzie miała kuchnia. 

Dużą popularnością cieszą się kuchnie i komplety nowoczesne. Szafki kuchenne wiszące  i szafki kuchenne stojące charakteryzują się tu prostym designem, oszczędną w dekoracji formą oraz geometrycznymi kształtami. Przeważają linie proste i bardzo dyskretne uchwyty lub nawet ich brak, zarówno we frontach szafek, jak i szuflad. Nowoczesne komplety, zawierające w zestawie szafki wiszące i stojące, posiadają fronty kuchenne do szafek lakierowane na wysoki połysk lub średni połysk. Dostępne są też meble kuchenne posiadające matowe i gładkie powierzchnie, w ciekawych wersjach kolorystycznych. Nowoczesne meble kuchenne cechuje nie samo zdobnictwo, a przede wszystkim  funkcjonalność. Dostępne w ofercie sklepów komplety kuchenne są tak konstruowane, aby zapewnić Ci wygodę podczas użytkowania i ułatwiać obsługę.

Zastosowanie nowoczesnych zestawów wyposażonych w szuflady z pełnym ich wysuwem, szafkami górnymi z ciśnieniowymi podnośnikami, szafki cargo, czy kosze obrotowe do narożnych szafek zapewnia trwałość i ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich.

Najnowsze trendy kolorystyczne w kuchni

Najnowsze trendy w 2022 roku to kontynuacja aranżacji pokoi kuchennych minimalistycznych, choć w śmielszym już wydaniu. Takie poszukiwania przez klientów wnętrz, które prezentują się schludnie i przejrzyście, oraz które są bardziej ergonomiczne, przyjazne i zorganizowane wynikają z coraz to szybszego tempa życia. Najczęściej nie dysponują wystarczającą ilością czasu na ciągłe porządki.

Gotowe zestawy mebli kuchennych w nowym wydaniu, mimo prostoty, nie są nudne. Dominujące do tej pory białe fronty szafek ustąpią w sporej części szarościom. W nowoczesnych kuchniach trendy kolorystyczne to białe połyskujące blaty kuchenne zestawione z szarymi i matowymi szafkami. Wyjątkową popularnością będą się cieszyły blaty konglomeratowe.

Dla nadania mocnego akcentu do zestawów mebli w kolorach bieli i szarości dodana będzie czerń lub inny mocny, zwracający uwagę kolor, np. żółty, niebieski, granat, szmaragd, butelkowa zieleń lub rubin. Akcent kolorystyczny występował będzie pod postacią zwracających uwagę lamp, uchwytów, hokerów, czy kolorowych sprzętów AGD.

Meble kuchenne w drewnie nadal w trendach

Najnowsze trendy w kuchni podpowiadają, by sięgać po produkty wykonane w sposób solidny i z wytrzymałych materiałów. Najlepiej jeśli są one przyjazne dla człowieka oraz dla środowiska. Takim właśnie surowcem jest bez wątpienia drewno naturalne. Możesz je przemycić do kuchni w postaci podłóg, frontów, blatów itd. Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość drewna może działać przytłaczająco na Twoją przestrzeń i optycznie ją pomniejszyć. Należy unikać zatem aranżacji kuchni całkowicie drewnianych. Dużo tańszą i znacznie mniej wymagającą alternatywą dla drewnianych mebli, są fronty laminowane.  Wiernie imitują one naturalny surowiec. Do wyboru jest też  bogata gama kolorów i wzorów. Gotowe zestawy mebli kuchennych posiadające laminowane blaty i szafki są piękne i solidne.

W 2022 do łask powraca marmur, który z drewnianą zabudową oraz złotymi dodatkami stworzy luksusową, zachwycającą kompozycję.