Lampy ścienne (kinkiety)

Lampy ścienne i kinkiety to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów na oświetlenie wnętrza. Oprócz tego, ze względu na duży wybór produktów o różnych formach i kształtach, pełnią również funkcję dekoracyjną. Praktyczne oraz wyjątkowo estetyczne znaleźć można w ofercie Abra.

Lampa ścienna to forma oświetlenia, która wywodzi się z czasów starożytnych. Przed wiekami umieszczane w specjalnych uchwytach świece, lampy oliwne czy pochodnie były głównym źródłem światła w ludzkich siedzibach. Choć z biegiem czasu zaczęły je wypierać lampy sufitowe (początkowo umieszczano w nich świecie, później – żarówki), to obecnie wracają do łask. Nie tylko oświetlają wnętrza, ale i je dekorują, znajdują się one w asortymencie Abra.

Lampy ścienne i kinkiety – do salonu, przedpokoju i łazienki

Stosowane jako główne źródło światła – są polecane przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń, w których brakuje miejsca na postawienie lamp podłogowych, choć oczywiście można je powiesić w każdym wnętrzu. Tego rodzaju lampy z asortymentu Abra doskonale odnajdą się zarówno w przestrzennych salonach, gdzie pięknie udekorują ściany. Bez problemu uda się również znaleźć kinkiety ścienne łazienkowe, do przedpokoju, sypialni, a nawet pokoju młodzieżowego.

W Twoim stylu!

W ofercie Abra znaleźć można takie lampy o wielu formach i kształtach, utrzymane w różnorakich stylach aranżacyjnych:

  • nowoczesne – utrzymane w kolorze miedzi, bieli, czerni lub żywej czerwieni, często z błyszczącymi elementami metalowymi, ich klosze mogą posiadać kształt kuli, zaokrąglonej kopułki lub w ogóle nie posiadać klosza (wówczas źródłem światła jest duża żarówka z widocznymi wewnątrz miedzianymi drucikami),

  • klasyczne – składają się z metalowego przyczepianego do ściany stelaża (zazwyczaj o fantazyjnym, ozdobnym designie) oraz szklanych kloszy o różnych kształtach (kula, dzwonek, kwiatowy kielich), bywają zdobione dodatkowymi kryształkami rozpraszającymi światło, sprawdzają się we wnętrzach angielskich, glamour czy vintage,

  • lampy ścienne i kinkiety w stylu skandynawskim – ich cechą charakterystyczną jest obecność drewnianych listew, dzięki którym doskonale prezentują się we wszystkich wnętrzach, w których ważne są nawiązania do natury.

Co ważne, wszystkie produkty Abra wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu są bezpieczne, wytrzymałe i cieszą swoją funkcjonalnością i pięknym wyglądem przez długie lata!