Poradnik

Kuchenne dodatki w stylu prowansalskim
Kuchenne dodatki w stylu prowansalskim

Kuchnia prowansalska to wyjątkowe miejsce pełne ciepła, przytulności, funkcjonalności i wygody użytkowania. Z tego względu jest coraz popularniejsza, a aranżacje z nią związane — coraz częstsze nawet w Polsce. Styl prowansalskiej kuchni zachwyca swoimi wyjątkowymi kolorami oraz niewymuszoną, ale elegancką prostotą.

W projektowaniu takich przestrzeni ważne jest wykończenie, wyposażenie oraz dodatki. To właśnie te ostatnie nadają prowansalskiej kuchni odpowiedniego charakteru, dlatego w tym artykule skupimy się głównie na nich. Jakie dodatki wprowadzić do kuchni, by podkreślić dekoracyjny styl prowansalski? Czego unikać, a co musi się znaleźć w takiej przestrzeni? Jakie kolory wybrać, jakie wzory będą najlepsze? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Kuchenne dodatki

Co jest najważniejsze w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski wywodzi się ze słonecznej Francji południowo-wschodniej, a dokładniej z jej historycznej krainy — Prowansji — od której styl wziął swoją nazwę. W stylu tym liczy się zatem ciepło, przytulność, ale i elegancka surowość oraz prostota.

W stylu prowansalskim królują jasne kolory. Wszechobecna jest biel, której nudę i monotonność przełamuje pastelowa zieleń lub delikatny, lawendowy fiolet. Nie brak też tutaj nawiązań do podmiejskich rezydencji, które swoje inspiracje często czerpały z wiejskiego wyposażenia. Zestawy mebli do kuchni często wykonane są z drewna, na szafkach stać będą zatem pojemniki z drewnianymi sztućcami, a na parapetach rosnąć będą zioła w kolorowych doniczkach.

W kuchni styl prowansalski wprowadza wyjątkową atmosferę ciepła i przytulności, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany również w aranżacjach w Polsce. Elementy kuchni prowansalskiej są przy tym bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, czym dodatkowo styl zyskał sobie wielu zwolenników.

Dodatki w stylu prowansalskim powinny podkreślać piękno całej aranżacji. Zobacz, jakie elementy będą najważniejsze.

Jakie dodatki wprowadzić do kuchni prowansalskiej?

Bez dekoracji styl prowansalski wydawałby się pusty i monotonny, zwłaszcza że meble kuchenne prowansalskie mają najczęściej biały kolor. Jasne odcienie warto zatem przełamać kolorami dodatków.

Dobrze sprawdzą się elementy wykonane z drewna naturalnego, w przypadku których widać dobrze kolor i wzór drewna. Mogą być to pojemniki na sztućce z samymi sztućcami drewnianymi, drewniane pojemniki i koszyki na owoce lub pieczywo oraz drewniane opakowania na artykuły żywnościowe. Ciepły kolor drewna naturalnego sprawia, że kuchnia staje się przytulniejsza i chętniej spędza się w niej czas.

Częstymi dodatkami, które występują w aranżacji kuchni prowansalskiej, są też tekstylia. Ściereczki są kolorowe i często mają narysowane lub wyszyte motywy roślinne. Pięknym elementem, który podkreśla styl prowansalski, będą również obrusy z motywem lawendy. Dobrze jest postawić na bawełnę naturalną lub lniane ściereczki.

W stylu prowansalskim świetnie sprawdzą się też zioła posadzone w doniczkach, które ustawia się na parapecie lub kuchennych szafkach. Od takiej dekoracji styl prowansalski nabiera odpowiedniego charakteru. Dobrze wybrać zioła silnie pachnące, takie jak mięta i lawenda, aby kuchnia wypełniona zawsze była pięknymi zapachami.

W stylu prowansalskim dodatki grają wyjątkową rolę. Stoją na szafkach, parapetach, ozdabiają krzesła i stoły. Mogą też dekorować ściany kuchni prowansalskiej — tam dodatki występują często w formie sielskich obrazów lub grafik z motywem lawendy albo owoców.

Dodatki w stylu prowansalskim

Jakimi kolorami posługuje się prowansalska aranżacja kuchni?

Kuchnia prowansalska to miejsce, gdzie króluje biel. Sam biały kolor zdecydowanie byłby nudny, dlatego do aranżacji wprowadza się też inne barwy. Szczególnie popularne jest używanie pastelowej zieleni i lawendowych odcieni fioletu.

Dekoracją prowansalskiej kuchni mogą zatem stać się dodatki w tych odcieniach. W kuchni prowansalskiej sprawdzą się zwłaszcza tekstylia w tych odcieniach, ale kolory mogą pojawić się też w przypadku doniczek ozdobnych, osłonek lub kolorowych pojemników na sypkie produkty i artykuły żywnościowe.

Styl prowansalski preferuje pastelowe odcienie i biel, ale dla tych, którzy posiadają przestronne kuchnie i oczekują innowacyjności, polecamy oliwkową zieleń oraz ciemny fiolet. Z tymi kolorami dekoracją kuchni prowansalskiej mogą stać się nawet bardzo drobne przedmioty, które swoją intensywną barwą wyróżnią się na tle różnych odcieni bieli.

Dodatki — estetyka czy funkcjonalność?

Różne elementy stylu prowansalskiego wprowadzają funkcjonalność i wygodę użytkowania do kuchni. W stylu prowansalskim sprawdzi się zatem to, co ładne, ale i praktyczne. Cechy stylu prowansalskiego wymuszają bowiem funkcjonalność.

Jeśli zatem chcesz urządzić kuchnię prowansalską, postaw na takie dodatki, które spełniają jeszcze dodatkowe funkcje. Ściereczki przydadzą się w każdej kuchni, a zioła w doniczkach użyjesz do przyrządzania smakowitych potraw. Kolorowe lub drewniane pojemniki to dobry sposób na sprytną organizację przestrzeni, a drewniane sztućce zawsze sprawdzą się jako pomoc w czasie gotowania.

Nie oznacza to jednak, że klasyczna kuchnia prowansalska musi być pozbawiona elementów, które są czysto dekoracyjne. Do takich dekoracji należą obrazy lub ozdobne talerze, które również nadają kuchni prowansalskiej odpowiedniego charakteru.

Dodatki estetyka czy funkcjonalność

Ile dodatków umieścić w małej kuchni prowansalskiej?

Kuchnia prowansalska to miejsce przytulne, ale również oszczędne. Dodatki w klasycznym stylu prowansalskim nie pojawiają się zatem w dużej ilości, są raczej przyjemnymi akcentami, a nie główną myślą aranżacyjną. W prowansalskim stylu sprawdzi się elegancka surowość i atrakcyjny funkcjonalizm.

Prowansalskie meble kuchenne, zwłaszcza te wykonywane z drewna naturalnego, mogą być w takich kuchniach ozdobą samą w sobie. Gdy meble są ryflowane lub fornirowane, dodatków powinno być mniej, gdyż szafki będą bardziej dekoracyjne i nie warto ich piękna przysłaniać dodatkami.

Prowansalska kuchnia przywodzi na myśl ciepłe, francuskie wzgórza. W przypadku kuchni prowansalskiej zachwyca zarówno estetyka, jak i prostota, a odpowiednio dobrane dodatki na pewno pomocą w stworzeniu wyjątkowego pomieszczenia.

Zobacz więcej
Jak urządzić kącik śniadaniowy w małej kuchni?
Jak urządzić kącik śniadaniowy w małej kuchni?

Nowoczesne aranżacje wnętrz to połączenie funkcjonalności, estetyki i wygody użytkowania. Stawia się przede wszystkim na takie rozwiązania, które pozwalają na zachowanie tych trzech cech. Aranżacja małej kuchni, ze względu na niewielką przestrzeń, mogłaby wydawać się trudniejsza w tej kwestii, ale z dobrym planem i pomysłem stworzenie ciekawego i praktycznego wnętrza nie będzie takie kłopotliwe.

Na małej przestrzeni szczególnie mocno warto zadbać o funkcjonalność. Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale dla większości osób również przestrzeń, gdzie jedzenie się spożywa, dlatego warto zadbać o nawet niewielki kącik śniadaniowy w kuchni. Dobierz zatem odpowiednie meble kuchenne, wybierz ciekawe kolory i materiały i zaplanuj przestrzeń tak, by aranżacja kuchni zachwycała i była przykładem funkcjonalności.

Jak urządzić wygodny kącik jadalniany w małej kuchni?

W małej kuchni powinny się znaleźć tylko takie sprzęty, które są najpotrzebniejsze — aranżacja małej kuchni wymaga szczególnego przemyślenie, bo, w przeciwieństwie do dużej kuchni, nie ma tutaj miejsca na dużą ilość mebli lub urządzeń. Koniecznie zadbać należy o lodówkę, kuchenkę oraz zlew. Pozostałą przestrzeń można wypełnić szafkami wiszącymi i stojącymi.

Jeśli wiesz, że nie będziesz urządzał osobnej jadalni lub stół w salonie nie będzie służył do codziennych posiłków, koniecznie wygospodaruj miejsce w kuchni na kącik śniadaniowy.

W przypadku małej kuchni należy pamiętać przede wszystkim o tym, że stoły potrafią zająć sporo miejsca. W niewielkiej kuchni ma zatem znaczenie to, jaki model stołu umieścisz. W małych pomieszczeniach należy zdecydowanie zrezygnować z dużych sprzętów i mebli — postaw na niewielkie, ale praktyczniejsze modele. Kącik śniadaniowy nie musi być duży.

 

Gdzie umieścić kącik śniadaniowy, wyznaczając najważniejsze strefy kuchni?

W przypadku małej kuchni rozplanowanie przestrzeni będzie szczególnie ważne. Kącik śniadaniowy nie może przeszkadzać w poruszaniu się po pomieszczeniu zarówno wtedy, gdy nikt z niego nie korzysta, jak i wtedy, gdy ktoś przy nim je. W niewielkiej kuchni ma to ogromne znaczenie! Dobrze jest zatem kącik śniadaniowy umieścić w rogu kuchni lub na jednym z końców kuchni.

Zastanawiając się nad tym, jak umeblować małą kuchnię, zwracaj szczególną uwagę na szerokości i długości poszczególnych mebli kuchennych. Dobrze jest przed aranżacją rozplanować pomieszczenie, rozrysowując je na kartce.

Jak ustawić stół w wąskiej kuchni?

Aranżację małych pomieszczeń ciężko włożyć do jednego worka — niewielkie przestrzenie mogą być różne na wiele sposobów i do każdej kuchni dobrze jest podejść indywidualnie. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno wąska, ale dość długa kuchnia.

W przypadku aranżacji małych kuchni, które są dość wąskie, dobrze jest ustawić szereg mebli kuchennych pod jedną ze ścian. Kącik śniadaniowy natomiast warto zaaranżować przy jednym końcu kuchni. Stół dostawia się wtedy do ściany i ustawia przy nim krzesła. W ciekawych i nowoczesnych aranżacjach kuchni stół w takim kąciku może być jednocześnie przedłużeniem blatu kuchennego. W małej kuchni pozwala to na zaoszczędzenie przestrzeni i optyczne powiększenie wnętrza.

 

Jak zaaranżować kącik, mając na względzie okna kuchenne?

Dostęp do światła dziennego jest niezwykle ważny i żadne żarówki lub lampy nie zastąpią światła naturalnego. Aranżując kącik, dobrze jest pomyśleć o tym, by stół ustawić przy oknie. Dzięki temu światło dzienne będzie oświetlało stół i uprzyjemniało czas posiłku.

Nie warto na pewno stawiać stołu po przeciwnej ścianie. Siedzące przy stole osoby będą zasłaniały sobie światło własnymi ciałami.

Niezależnie od układu należy zadbać też o światło sztuczne. W tej roli najlepiej sprawdzą się dobrze dobrane lampy wiszące.

 

Na jakie kolory postawić, by urządzić małą kuchnię z kącikiem śniadaniowym?

Ważne jest nie tylko to, by umeblować małą kuchnię, ale również to, jakie kolory i wzory wprowadza się do pomieszczenia. Osoby, które próbowały już swoich sił w samodzielnej aranżacji przestrzeni, doskonale wiedzą, że ciemne kolory w małych wnętrzach się nie sprawdzają. W małej kuchni lepiej postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą kuchnię.

W kuchni kącik jadalniany również dobrze jest zaaranżować, korzystając z jasnych kolorów. Dotyczy to zarówno ścian, jak i podłóg, a nawet samych mebli. Jasne odcienie rozświetlą kuchnię. Na ścianach warto postawić na biały kolor. Jeśli chcesz ocieplić wnętrze, możesz na podłodze ułożyć panele winylowe lub płytki drewnopodobne w kolorze jasnego drewna.

Stół i krzesła również mogą być pomalowane na biało. Białe meble kuchenne sprawdzą się zarówno w przypadku aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań.

W jakie meble wyposażyć wygodny kącik jadalniany?

Dobranie odpowiednich mebli kuchennych do małej kuchni to połowa sukcesu! Nie ma co stawiać na duże i rozbudowane sprzęty — takie meble mogą się po prostu nie zmieścić w niedużej kuchni. Wyposażenie małej kuchni musi być niewielkie, a jednocześnie praktyczne i wygodne.

W kuchennym kąciku miejsce powinien zajmować stół. Nie warto jednak stawiać na szerokie i długie modele, dobrze jest dobrać wielkość stołu do pomieszczenia. Stół do kuchni zwykle będzie dostawiony jednym bokiem do ściany, dlatego sprawdzą się zwłaszcza wąskie modele.

Ciekawym pomysłem, o którym pisaliśmy już wcześniej, będzie na pewno przedłużenie blatu kuchennego i stworzenie z niego dodatkowej przestrzeni do jedzenia.

 

Jak wygląda kącik jadalniany na wyspie kuchennej?

W czasie projektowania dużo osób decyduje się na otwartą kuchnię. W otwartej kuchni przestrzeń wydaje się większa. Otarcie małej kuchni na salon pozwala też na ciekawsze zagospodarowanie przestrzeni. W takiej aranżacji zmieścić się może nawet duży stół rozkładany.

Strefę między kuchnią a salonem warto oddzielić właśnie stołem lub wyspą kuchenną. Odpowiednio wysoka wyspa kuchenna będzie służyła za bar, może też być zaaranżowana jako ciekawy kącik śniadaniowy.

Zobacz więcej
Jak powinno być ustawione łóżko w sypialni?
Jak powinno być ustawione łóżko w sypialni?
Funkcjonalna i piękna sypialnia? Takie połączenie jest możliwe! Odpowiednie ustawienie łóżka, szaf, stolików nocnych, komód i innego wyposażenia sprawi, że sypialnia będzie miejscem odpowiednim do wypoczynku, a do tego atrakcyjnym wizualnie. Dzięki prawidłowemu ułożeniu mebli możesz zyskać też sporo...
Zobacz więcej
Oryginalne modne dywany - jakie wzory i kolory będą hitem roku 2023?
Oryginalne modne dywany - jakie wzory i kolory będą hitem roku 2023?
Nie od dziś wiadomo, że ładnie dobrane dodatki tworzą wyjątkowe wnętrza i sprawiają, że pomieszczenia nabierają niebanalnego charakteru. Wśród elementów dekoracyjnych szczególne miejsce zajmują dywany - te nietuzinkowe tekstylia zdobią podłogi i sprawiają, że chodzenie po domu lub mieszkaniu jest o ...
Zobacz więcej
Jaki blat do kuchni wybrać, by stworzyć modne i nowoczesne wnętrze?
Jaki blat do kuchni wybrać, by stworzyć modne i nowoczesne wnętrze?
Nowoczesne blaty kuchenne to produkty, które decydują o charakterze aranżacji kuchni nie mniej, niż szafki kuchenne lub dodatki. Z tego względu warto się pochylić nad tematem ich wyboru tak, by zakupić produkt, który będzie pasował do modnej kuchni. Blaty kuchenne, które podkreślą charakter aranżacj...
Zobacz więcej
Aranżacja małej kuchni w bloku
Aranżacja małej kuchni w bloku
Mała kuchnia w bloku, kamienicy lub kawalerce, to często ogromne wyzwanie logistyczne i wnętrzarskie. Wymaga sprytnego rozplanowania poszczególnych elementów i maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Mała kuchnia — duży problem? Niekoniecznie. Mała kuchnia rządzi się swoimi prawami, jeżeli je...
Zobacz więcej
Brąz we wnętrzach — style i aranżacje, w których się sprawdzi ten wyjątkowy kolor!
Brąz we wnętrzach — style i aranżacje, w których się sprawdzi ten wyjątkowy kolor!
Nowoczesne aranżacje korzystają z wielu kolorów, zarówno odważnych, jak i nieco bardziej stonowanych. Ciemne i jasne odcienie różnych barw stosowane są w modnych wnętrzach, nadając im odpowiedni charakter i tworząc tło dla wszystkich elementów wyposażenia. Kolory pojawiają się też we wnętrzach w pos...
Zobacz więcej
Ładne mieszkanie w bloku — wyjątkowe pomysły aranżacyjne
Ładne mieszkanie w bloku — wyjątkowe pomysły aranżacyjne
Jak ładnie i modnie urządzić mieszkanie w bloku? To jedno z najczęstszych pytań kierowanych do stylistów i dekoratorów wnętrz. Okazuje się, że samodzielna aranżacja mieszkania wielu z nas przysparza nie lada problemów i dylematów. Mimo bardzo konkretnie sprecyzowanych oczekiwań mamy sporą trudność w...
Zobacz więcej
Minimalistyczne święta — aranżacje na 2022 rok
Minimalistyczne święta — aranżacje na 2022 rok
Dekoracje bożonarodzeniowe sprawiają, że wnętrza nabierają wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Dekorowane są ściany, meble, świąteczny stół oraz tradycyjne świąteczne drzewko. Ozdoby świąteczne powinny ładnie współgrać z aranżacjami w domu i mieszkaniu, dopasowując się do stylu wnętrzarskiego, jaki p...
Zobacz więcej
Aranżacja ściany w jadalni — najciekawsze pomysły
Aranżacja ściany w jadalni — najciekawsze pomysły
W aranżacji wnętrz miejsce ze stołem, czy to w jadalni, kuchni czy w salonie również wymaga uwagi. Często dekoracja ściany może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Warto więc poświęcić czas na przemyślenie jak zaaranżować ścianę w pokoju jadalnym. Dekoracyjne ściany stanowią idealne tło dla całeg...
Zobacz więcej
Jaka wanna do łazienki w bloku będzie najlepsza?
Jaka wanna do łazienki w bloku będzie najlepsza?
Małe łazienki w blokach to miejsca, w których ze szczególną uwagą trzeba podejść do projektowania przestrzeni. Każdy element musi być dołożony do wnętrza po uprzednim przemyśleniu sprawy, inaczej w łazience szybko zrobi się nieprzyjemnie ciasno i wnętrze stanie się niepraktyczne. Czy zatem do takie...
Zobacz więcej
Jak urządzić mały salon ze stołem
Jak urządzić mały salon ze stołem
Aranżacja małego salonu stanowi nie lada wyzwanie. Bywa kłopotliwa nawet dla wykwalifikowanych dekoratorów wnętrz, projektantów i stylistów. Wymaga doskonałego rozplanowania przestrzeni, uwzględnienia potrzeb właściciela i spójnego połączenia elegancji i funkcjonalności. Największą trudnością jest ...
Zobacz więcej
Krzesła w stylu Hampton — jak wykorzystać w aranżacji salonu
Krzesła w stylu Hampton — jak wykorzystać w aranżacji salonu
Wygodne i eleganckie, designerskie i ponadczasowe, takie właśnie są tapicerowane krzesła do salonu i krzesła do jadalni w stylu Hampton. Jeśli szukasz pomysłu na to, jak przy pomocy krzeseł "zbudować" całe wnętrze i wprowadzić do niego luksusowy klimat, meble w stylu Hampton będą strzałem w dziesiąt...
Zobacz więcej
Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?
Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych do mieszkania lub domu nie należy do łatwych decyzji. Drzwi pokojowe swą funkcjonalnością czynią życie łatwiejszym i umożliwiają zachowanie komfortu podczas użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Wybierając drzwi wewnętrzne, nie zapominaj, że są one też istotny...
Zobacz więcej
Kuchnia biała kontra kuchnia czarna...
Kuchnia biała kontra kuchnia czarna...
Kuchnia jest sercem domu służącym nie tylko do gotowania, czy serwowania posiłków. Bardzo często jest ona przedłużeniem salonu, a nawet przejmując funkcję jadalni, może być miejscem spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Kuchnia musi współgrać ze stylem i kolorystyką reszty pomieszczeń. Czerń oraz biel ...
Zobacz więcej
Metamorfoza salonu — mała zmiana wielki efekt
Metamorfoza salonu — mała zmiana wielki efekt
Nawet drobna zmiana może przynieść wielki efekt. Jeśli wydaje Ci się, że Twój salon staje się zbyt nudny, czas na zmiany! Są one możliwe nawet wtedy, gdy masz ograniczony budżet — sprytne rozwiązania i popularne wśród największych architektów wnętrz triki pomogą Ci wprowadzić małe zmiany, które spra...
Zobacz więcej
Obiad na tarasie? Idealny zestaw mebli, z którym będzie to możliwe!
Obiad na tarasie? Idealny zestaw mebli, z którym będzie to możliwe!
Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie na tarasie lub balkonie pięknej jadalni na świeżym powietrzu. Trudno wyobrazić sobie jednak rodzinne obiady bez wygodnego zestawu mebli. W tym artykule podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę wybierając funkcjonalny zestaw mebli ogrodowych! Dlaczego warto jeść ...
Zobacz więcej
Ogród rekreacyjny - sprawdź co powinno się w nim znaleźć!
Ogród rekreacyjny - sprawdź co powinno się w nim znaleźć!
Wypoczynek jest niezwykle ważny - pozwala naładować baterie i przygotować się na trudy kolejnych dni. Odpoczywać można w domu, na wakacyjnych wyjazdach, ale równie dobrze atrakcyjny wypoczynek można zorganizować na działce. Jeśli zatem jesteś właścicielem działki, zobacz koniecznie, co powinno się n...
Zobacz więcej
Jaki materiał na narożnik? Który najlepszy? Podpowiadamy!
Jaki materiał na narożnik? Który najlepszy? Podpowiadamy!
Meble tapicerowane od dekad królują we wnętrzach domów, mieszkań, biur i wielu innych powierzchni użytkowych. Jednym z prawdziwych liderów tej grupy są narożniki. Wybierając nowy mebel, często zastanawiamy się, jaka powinna być dobra tkanina obiciowa? Wybór odpowiedniego materiału jest w końcu gwa...
Zobacz więcej
Jak pomalować salon nowocześnie by nadać wnętrzu charakteru? Podpowiadamy!
Jak pomalować salon nowocześnie by nadać wnętrzu charakteru? Podpowiadamy!
Sercem domu jest pokój dzienny. To w nim spędzasz większość czasu, odpoczywasz i spotykasz się z przyjaciółmi. Zachwycające wnętrze i niepowtarzalny wystrój to jego główne atuty. To również przestrzeń, w której wszystko musi idealnie do siebie pasować, nawet jak prozaiczna rzecz jak kolor ścian, ma ...
Zobacz więcej
Jaka bateria do umywalki w łazience
Jaka bateria do umywalki w łazience
Wykończenie łazienki jest niezwykle ważne. Odpowiednia ceramika, piękne płytki, wyjątkowe akcesoria — wszystko to stworzy coś niebanalnego i estetycznego, dzięki czemu w łazience będzie po prostu ładnie, a korzystanie z pomieszczenia stanie się przyjemnością. W naszym sklepie internetowym Abra Meble...
Zobacz więcej
Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne
Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne
Wielkanoc jest najlepszą okazją do spotkań w gronie rodziny oraz rozmów przy pięknie ustrojonym i suto zastawionym świątecznym stole. Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne na pewno umilą wszystkim wspólne świętowanie, a wiosenne kolory sprawią, że w Waszym domu zagości upragniony wiosenny nastrój. Oz...
Zobacz więcej
Meble ogrodowe technorattan — stół i krzesła, które warto mieć!
Meble ogrodowe technorattan — stół i krzesła, które warto mieć!
Wiosna i lato to czas zmożonego przebywania na świeżym powietrzu czy to w przydomowym ogródku, tarasie, balkonie czy na ogródkach działkowych. Po wytężonej pracy w ogródku następuje relaks. Ciężko sobie go jednak wyobrazić bez jakże potrzebnych mebli ogrodowych. W poniższym tekście przedstawimy nasz...
Zobacz więcej
Szafka łazienkowa pod umywalkę. Jak ją dobrze wybrać?
Szafka łazienkowa pod umywalkę. Jak ją dobrze wybrać?
Szafka pod umywalkę, a także komody łazienkowe to ważny element wystroju każdej łazienki. Niezależnie od aranżacji naszej małej łazienki, zawsze szafka łazienkowa będzie dobrym rozwiązaniem. Jak więc ją wybrać i czym się kierować, aby dana szafka pod umywalkę pasowała do naszego wystroju. Czy dobrze...
Zobacz więcej