Materac idealny dla dwóch osób.

Materac idealny dla dwóch osób.

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. W relacji dwojga ludzi ta teza może przybierać różne znaczenie.

Przywołujemy ją nie bez powodu - wydaje się, że to stwierdzenie dobrze odzwierciedla sytuację związaną z wyborem odpowiedniego, komfortowego dla obydwu partnerów materaca.

Jak pogodzić problemy wynikające z różnicy budowy ciała i wagi oraz indywidualnych preferencji i sposobu odczuwania komfortu z wyborem materaca wygodnego jednocześnie dla dwóch osób? Przecież nie zawsze odpowiada nam taka sama konstrukcja, powierzchnia i twardość i tym samym może się wydawać, że zapewnienie komfortu obydwu partnerom jednocześnie jest bardzo utrudnione. Nic bardziej mylnego. Rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego modelu, który poprzez dopasowanie rozłożenia wsadu w obu częściach materaca z uwzględnieniem indywidualnych wymagań partnerów, będzie w stanie zapewnić wygodę zarówno jednej, jak i drugiej stronie.

Dopasowany do osobistych preferencji układ materaca umożliwia poczucie komfortu i prawdziwego wypoczynku. Część materaca dedykowana kobietom została wyprofilowana z uwzględnieniem zazwyczaj mniejszego ciężaru ciała i wzrostu. Tak zaprojektowany materac odpowiada na potrzeby związane z utrzymaniem prawidłowej sylwetki i układu kręgosłupa podczas snu. Materac przeznaczony dla mężczyzn charakteryzuje się innymi parametrami, uwzględniającymi przede wszystkim większą masę i powierzchnię ciała, pozwalając na utrzymanie prawidłowego ułożenia każdego odcinka kręgosłupa.

Obie części materaca tworzą zestaw, który poprzez swoje zróżnicowanie sprawdzi się dla obydwojga. Po stronie partnerów pozostaje podjęcie najtrudniejszej decyzji - kto śpi po której stronie. Wierzymy jednak, że w tym względzie też można pójść na kompromis.