Meble do pokoju dziennego – jakich nie może zabraknąć?

Meble do pokoju dziennego – jakich nie może zabraknąć?

Sofa, narożnik a może komplet wypoczynkowy?

Podstawą urządzenia funkcjonalnego pokoju dziennego są meble tapicerowane, które zapewnią komfortowy odpoczynek i wygodę podczas spotkań ze znajomymi. Wybór jest niezwykle szeroki: sofynarożniki, wersalki lub komplety wypoczynkowe.

W  komfortowo urządzonym salonie nie może zabraknąć wygodnego miejsca do siedzenia i odpoczynku. Sofa na nóżkach to aktualnie najmodniejszy model wśród siedzisk do salonu. Oprócz tego, że sprzyjają jej wnętrzarskie trendy, ma też duży wpływ na aranżację niewielkiej przestrzeni. Meble na wysokich nóżkach optycznie dodają lekkości i nie dominują w salonie. Łatwo w ten sposób uniknąć efektu zagracenia. Na rynku pojawiło się dużo mebli inspirowanych modą z lat 60- tych, dlatego często spotykamy komplety wypoczynkowe w stylu retro i vintage.

Jeśli nasza rodzina jest liczna, a pokój dzienny przestrzenny, można pokusić się o zakup sporych rozmiarów narożnika. Modele w kształcie U zapewnią wygodę kilku osobom, nawet jeśli te zechcą się wygodnie położyć przed telewizorem. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne tylko przy dużym metrażu, właściciele niewielkich mieszkań także znajdą stosowny egzemplarz, o mniejszych wymiarach i prostszym kształcie.

Stolik do salonu – jaki wybrać?

Stoliki kawowe to meble niezwykle przydatne. Sprawdzą się doskonale zarówno podczas spotkania  ze znajomymi,  jak również będą idealnym miejscem na postawienie kubka z herbatą podczas leniwego wieczoru przed telewizorem.

Ergonomiczny stolik powinien być niski i ustawiony tuż przy meblach wypoczynkowych, by łatwo było sięgnąć po zostawione na nim przedmioty. Jego wielkość nie jest bez znaczenia. Wielkość wybranego  modelu musi być dopasowana do rozmiarów sofy lub narożnika tak, aby wygodnie było z niego korzystać.

Szafka RTV pod telewizor

W salonie nie może zabraknąć telewizora lub całego kina domowego. Oczywiście wszystko musi mieć odpowiednią podstawę. Szafki RTV pod telewizor są meblem zaprojektowanym dokładnie  w tym celu.

Stanowi kombinację szuflad, półek otwartych lub ukrytych za drzwiczkami. Szafki RTV mają często już przygotowane otwory w ściankach aby można było umieścić dekoder, odtwarzacz czy tuner od kina domowego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale warto sprawdzić czy jest dostosowane do pokoju, gdzie stanie.

Dodaj wnętrzu stylu! - meblościanki do salonu

Meblościanki do salonu już od dawna nie kojarzą się ze swoimi poprzedniczkami sprzed wielu lat. Dzisiejsze komplety są efektowne, lekkie i użyteczne. Mogą być nowoczesne, ale równie dobrze tradycyjne – wszystko zależy więc od przyjętej koncepcji i stylu pomieszczenia.

Pokój dzienny zwykle ma służyć nie tylko jako miejsce odpoczynku, ale też do przechowywania różnych przedmiotów. Do tego idealnie nadają się meblościanki. W typowym zestawie są zwykle różnego rodzaju komody, szafki pod telewizor oraz regały, witryny, a nawet szafy. Meble są bardzo pojemne i zróżnicowane, a przy tym doskonale wyglądają. Pięknie prezentują się szczególnie modele podświetlane lub z nowoczesnymi zdobieniami, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Wymienione  rodzaje mebli muszą znaleźć się w każdym wygodnie i funkcjonalnie urządzonym salonie, ale o stylu i wygodzie świadczą też dodatki. Urządzając pokój dzienny nie zapomnijmy o dywanach, poduszkach, lustrach i innych drobiazgach, które stworzą niepowtarzalny klimat.