Urządzamy pokój gracza – wszystko zależy od dobrego biurka

Urządzamy pokój gracza – wszystko zależy od dobrego biurka

Początek roku szkolnego to moment, gdy rodzice urządzają pokój dziecka na nowo. W większości poradników sugestie dotyczą przechowywania szkolnych przyborów i ustawienia biurka, by zapewnić ergonomiczną pracę. Ale część nastolatków w pokoju potrzebuje też miejsca do grania na komputerze. Jak dobrze zaaranżować takiej miejsce? O czym pamiętać? Podpowiadamy!

-Tato, kup komputer. Będzie do nauki – tak parę lat temu wyglądały negocjacje, by w ogóle komputer się w domu pojawił. Ale te czasy już dawno minęły i praktycznie każdy nastolatek posiada komputer w swoim pokoju. Część z nich zaczyna w tym wieku już swoje pierwsze szlify jako zawodowi esportowcy. Jak powinno wyglądać ich miejsce do grania, tak by nadawało się również do godzenia godzin grania z nauką. Oto parę podpowiedzi.

Najważniejszy jest blat biurka

Spośród wszystkich mebli potrzebnych do komfortowego grania na komputerze należy wymienić biurko i fotel biurowy. Meblem, który na potrzeby aranżacji definiuje całą resztę jest oczywiście to pierwsze. 

Biurko gracza musi spełniać parę ważnych parametrów. Przede wszystkim musi mieć szeroki i długi blat. Kategorycznie należy zapomnieć o popularnych w biurkach szkolnych, wysuwanych szufladach na klawiaturę. Takie rozwiązanie nie zapewnia optymalnego ułożenia rąk i dłoni na klawiaturze. Ponadto, myszka i klawiatura powinny znajdować się na tym samym poziomie. Blat musi pomieścić ponadto ekran (a czasem nawet dwa lub trzy), klawiaturę, myszkę z podkładką oraz pozostałe elementy, takie jak np. otwartą książkę i zeszyt. Dobrym wyborem będzie biurko które zapewnia dodatkowo szuflady na przybory szkolne oraz długi blat i sporo miejsca na nogi. Oczekiwania gracza spełnią również biurka Prowansja model B1 oraz Selene 15, ze względu na głębokość oraz szerokość blatu.

Niestety, nie każdy pokój może pomieścić biurko z jednym dużym blatem. W takim przypadku, świetnie sprowadzają się meble w kształcie litery L, które można postawić w narożu pokoju. Są to biurka narożne. Dysponują one bardzo dużą powierzchnią, lecz nie są tak ergonomiczne jak te podłużnym blatem. Dla niezdecydowanych pozostaje biurko WOW, którego głębokość blatu wynosi aż 78 cm, a ponadto można je ustawić dowolnie. I prosto i w kształcie litery L. Jeżeli, mamy powierzchnię do tego, by sprawić dziecku (bądź sobie) odpowiednią przestrzeń do grania, warto przemyśleć zakup prawdziwie gamingowego mebla. Takim wyborem będzie HZ-Hero 2.0. Blat jest specjalnie pozbawiony odciągających uwagę elementów i posiada bardzo dużo miejsca na nogi. Ponadto, w standardzie ma zainstalowany specjalny uchwyt na słuchawki oraz kubek. Mebel ten jest nie tylko bardzo komfortowy w używaniu, ale również będzie świetnie wyglądał w trakcie streamingów. 

Fotel dla gracza

Nie mniej niż biurko, w pokoju dla gracza ważny będzie również fotel. Granie na poziomie zbliżonym do zawodowego wymaga od gracza częstej zmiany ułożenia ciała. Zwykłe fotele biurowe czy szkolne nie podołają temu zadaniu, dlatego w Abra Meble jest przewidziana specjalna kategoria foteli jedynie dla graczy. Spełniają one wyśrubowane wymagania dotyczące wykonania oraz ergonomii.

Jednym z najlepszych foteli dla graczy będzie krzesło gamingowe HZ-FORCE 7,5 wykonane z wentylowanej skóry PUHD z technologią AIR zapewniającą wygodę i komfort nawet w najbardziej emocjonujących rozgrywkach. Posiada także łatwy w rozłożeniu podnóżek. 

Ale pozostałe fotele w ofercie Abry również spełniają swoje zadanie. Wszystkie oferowane meble dysponują możliwością regulacji podłokietników oraz poduszki lędźwiowej. Wszystkie posiadają również funkcje TILT PLUS, która umożliwia bujanie i przechylenie oparcia.

W przypadku fotela gamingowego liczy się nie tylko ergonomia, ale również wygląd. Część graczy streamuje, jak gra, czyli transmituje rozgrywkę dla swoich fanów. W przypadku streamingu, widzowie oglądają nie tylko widok rozgrywki, ale również osobę grającą. Dobrze móc się zaprezentować np. na podświetlanym fotelu, którego kolor możemy dopasować do nastroju, bądź motywu przewodniego gry. Taką funkcję posiada np. HZ-FORCE 6.0 RGB. Efekty świetlne w technologii RGB LED, można dowolnie zmieniać i dobierać za pomocą bezprzewodowego pilota. Taśmę optyczną najwyższej jakości zamontowano w krawędziach fotela, dzięki czemu oświetlenie wygląda atrakcyjnie. Efekty świetlne dostępne są w 16 różnych kolorach.

Tak to można grać. Let’s play!