Materace

Materace

Jednym z głównych czynników, który ma ogromny wpływ na jakość snu, jest odpowiedni materac. Idealny materac dopasuje się do ciała, zagwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa i pozwoli na przybranie podczas snu naturalnej pozycji. Twój organizm dzięki temu zregeneruje się, krew będzie lepiej krążyć w żyłach i rozluźnią się mięśnie spięte po ciężkim dniu. To wszystko zapewni Ci zdrowy sen.

Szeroki wybór materacy może przytłoczyć, ale warto poświęcić chwilę i wybrać najlepszy materac zapewniający sen w komfortowych warunkach. Dobrze dobrany materac na łóżko powinien pasować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Wygodny materac piankowy

Materace z pianki wysokoelastycznej, czy termoelastyczne materace piankowe są bardzo wszechstronne. Można je umieścić w ramie łóżka lub kłaść bezpośrednio na podłodze. Doskonale sprawdzają się do użytku codziennego oraz jako łóżko dla gości. Materace piankowe są zbudowane najczęściej z jednego kawałka pianki albo z kilku warstw. Są to przeważnie dwustronne, trwałe i wygodne materace, zwłaszcza modele z warstwą pianki termoelastycznej o średnim poziomie twardości. Materace termoelastyczne, wypełnione są pianką, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Dają one ergonomiczne podparcie i gwarantują dobre samopoczucie podczas snu. Dedykowane są one szczególnie dla osób mających problemy z układem krążenia lub cierpią na bóle pleców. Wkład wykonany z pianki poliuretanowej ma właściwości antyalergiczne oraz zapewnia dobrą izolację termiczną materaca. Warto dobrać materac z pianki, który zapewni wygodny sen. W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór materaców do sypialni!

Praktyczny i wygodny materac sprężynowy

Sprężynowe materace kieszeniowe oraz sprężynowe bonellowe dostępne w naszym sklepie na pewno Cię zainteresują. Podstawowa różnica między nimi widoczna jest w budowie i rozmieszczeniu sprężyn. Materace bonellowe wypełniają sprężyny w kształcie klepsydry, połączone za pomocą drutu. Nacisk położony w danej części materaca, jest dzięki temu odczuwalny na całej jego powierzchni równomiernie. Materace mające sprężyny kieszeniowe działają w całkiem inny sposób. Sprężyny takiego materaca umieszczone są w osobnej kieszeni. Takie rozwiązanie sprzyja zwiększeniu komfortu w czasie snu dzięki lepszemu dostosowaniu się do kształtu ciała. Materace sprężynowe kieszeniowe mogę być używane jako materace ortopedyczne, gdyż zalecane są dla osób, mających problemy z kręgosłupem. Materace sprężynowe są wzbogacone w różnego rodzaju pianki wysokoelastyczne, jak pianka memory oraz lateksowe o różnej twardości. Produkty w naszej ofercie pozwalają wybrać dobry materac, o odpowiedniej twardości dbające o Twój komfort i dobry sen.

Twardość materaca — dobrze dobrany materac

Jak wybrać materac biorąc pod uwagę jego twardość? Powinien on dobrze dopasowywać się do kształtu ciała i być odpowiednio twardy. Dobrze by był elastyczny, co pozwoli na dobre podparcie kręgosłupa, zwłaszcza w obszarze kręgów krzyżowych oraz szyjnych. Zbyt twardy lub zbyt miękki materac może obniżyć komfort snu i odczucie wypoczęcia rano. Odpowiednio dobrany materac pozwoli Ci uniknąć bólu pleców, szyi oraz barków. Twardość materaca jest jednym z najważniejszych czynników, jakie należy brać pod uwagę przy jego zakupie. Co ważne odciąży on też i wesprze najważniejsze partie ciała. Osoby o większej masie ciała wymagają twardszego materaca niż lżejsze osoby. Osoby ważące mniej niż 80 kg powinny sięgać po materace o oznaczeniu H2, a Ci, których waga przekracza 80 kilogramów – materace H3. Materace do spania z naszej oferty na pewno Cię zainteresują!