Wymiana materaca – sprawdź, kiedy jest to konieczne.

Wymiana materaca – sprawdź, kiedy jest to konieczne.

Czy wiesz, że materac jest zdatny do użytkowania średnio przez 7-10 lat?

Po tym czasie należy wymienić go na nowy. Jeśli jednak szukasz dodatkowych argumentów potwierdzających potrzebę nabycia nowego modelu, sprawdź, czy borykasz się z następującymi problemami. Jeśli tak, odpowiedź jest prosta – pora na nowy materac!

1. Ślady zużycia

Zauważasz trwałe zmiany w konstrukcji materaca, wyczuwasz odstające sprężyny, dostrzegasz nieodwracalne zniszczenia, takie jak zapadnięcia czy wypuklenia. Najwidoczniej lata świetności Twojego materaca bezpowrotnie minęły.

2. Dyskomfort, problemy ze snem

Przekręcasz się, wiercisz, długo szukasz swojej pozycji, odczuwasz duży dyskomfort, a rano budzisz się z poczuciem niewyspania, braku energii i zmęczenia. To wszystko dlatego, że Twój materac nie podpiera prawidłowo kręgosłupa i przez to mięśnie muszą nieustannie pracować, aby utrzymać ciało w prawidłowej pozycji. Pozbądź się tego uciążliwego, długotrwałego dyskomfortu i pozwól swojemu ciału w pełni zregenerować się podczas snu.

3. Obolałe ciało

Cierpisz na częste drętwienie kończysz, rano budzisz się z poczuciem nieprzyjemnie obolałego ciała. W ciągu dnia narzekasz na ciągły dyskomfort, który uprzykrza Ci wykonywanie codziennych obowiązków. To wina deformacji, wykrzywień, wgłębień i mechanicznych uszkodzeń materaca, które nie pozwalają na prawidłowe, naturalne dopasowywanie się jego powierzchni do Twojego ciała. Trudno w ten sposób mówić o nocnej regeneracji czy wypoczynku. Trzeba to zmienić.

4. Względy higieniczne

Nie czujesz przyjemnej świeżości, nawet po zmianie pościeli. Skarżysz się na niezidentyfikowany swąd skóry, poranny kaszel lub katar. To wina osadzającego się w strukturze materaca potu, martwego naskórka, a także rozwoju roztoczy i powstawania pleśni. Nawet, gdy dbasz o higienę, po kilku latach te naturalne efekty użytkowania materaca dadzą o sobie znać. Jeśli zauważasz je już teraz, warto pomyśleć o nowym modelu.

5. Niechęć do spania we własnym łóżku

Nie lubisz swojego łóżka. Nie czujesz się w nim komfortowo. Zamiast łóżka wybierasz kanapę w salonie. Tak nie może być! Wymień swój materac na nowy!